Ganoderma


Cudowne zioło

W Chinach od tysięcy lat ganodermę uważa się za "zioło lecznicze" o wysokiej jakości. Jest to pierwszy tak zwany "lek", który nawet po dłuższym czasie zażywania nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Poprawia wytrzymałość, zwiększa zdolność organizmu do samoleczenia, pomaga w utrzymaniu dobrego zdrowia i przedłuża życie.

Udana uprawa

Rosnące w naturze grzyby Ganoderma występują bardzo rzadko i trudno je zbierać. Jeśli nawet ktoś znajdzie je przypadkowo to wykorzystanie ich jest niemożliwe, gdyż jego właściwości zanikają w wyniku starzenia się.Stare grzyby są twarde i mogą być toksyczne. Przy nieregularnym zbieraniu, nie było jakiejkolwiek kontroli jakości.
W 1970 roku, jeden z techników Food Research Institute of Kyoto University, pan Yukio Naoi z powodzeniem zastosował "metodę separacji zarodników" do uprawy Ganodermy. Metoda ta została wprowadzona w 1975 roku w Azji. Ze względu na niezwykle korzystne warunki klimatyczne i glebowe, obecnie metoda ta jest już szeroko rozpowszechniona.

Magiczne walory Ganodermy:

Ganoderma ponad tysiąc lat była okryta mgłą tajemniczości. Ludzie wiedzieli tylko to, że "Ganoderma zachowuje młodość i regularne jej spożywanie zapewnia długie życie", alewcześniej nie przeprowadzono badań naukowych, które pozwoliłyby na potwierdzenie własności leczniczych tych grzybów.
W ostatnich latach szeroko zakrojone badania przeprowadzone przez naukowców - ( analizy i badania kliniczne w szpitalach, na uniwersytetach i w firmach farmaceutycznych) - w końcu rozwiązały tajemnicę wyjątkowej efektywności tego grzyba. Grzyb Ganoderma oczyszcza krew, usuwa toksyny, chroni wątrobę, reguluje pracę jelit,wspomaga serce, reguluje ciśnienie krwi, ma działanie moczopędne, przeciwkaszlowe, wykrztuśne, uspokajające i przeciwnowotworowe.